Brzozowy zagajnik

Awesome Image

Brzozowy zagajnik

Od wieki wieków brzozę uznaje się za magiczne, święte drzewo. Symbol płodności i odradzającego się życia. W wierzeniach ludowych uznawana jest za opiekunkę domowego ogniska, która chroni przed złymi mocami. To z brzozowych witek czarownice robiły swoje latające miotły. Do dziś w polskim katolicyzmie wracający po procesji obchodów Bożego Ciała zabierają z procesyjnych ołtarzy gałązki brzozy do swojego domu. Właśnie brzozami przyozdabia się ołtarze, a zabierane gałązki mają chronić domostwo przed wszelkim złem.
Być może, to przypisywane brzozie magicznych właściwości wynika stąd, że drzewo miało i ma do dziś powszechne zastosowanie w lecznictwie, bo jest dobre praktycznie na wszystko. Zaś według medycyny naturalnej emituje zbawienne dla człowieka bioprądy. Zalecane jest zatem przytulanie się do pnia brzozowego, co skutkuje naładowaniem pozytywną energią.
Nasz zagajnik brzozowy jest już gotowy na relaks! Tu możesz poczytać książkę w hamaku lub popatrzeć w dal – to stąd rozpościerają się najlepsze widoki! To również idealne miejsce na medytacje, warsztaty oddechowe.
 
rezerwacja